OP ED

Shqipërisë i nevojitet një edukim i orientuar drejt tregut të punës

Për ta thënë që në fillim, do të ishte fatale nëse edukimi dhe shkollimi do…

Pamje e zymtë e Kosovës:  fundamentalizmi islamik

Ngjallja e fundamentalizmit islamik në Kosovë është pasojë e një kompleksi të madh faktorësh dhe…

Implikimet politike të një rasti pedofilie

Në vajtje-ardhjet logjike (shpesh edhe alogjike) për ta konstruktuar apo dekonstruktuar ‘rastin e Sarandës’ ka…

Emigracioni ilegal – rrezik për Schengen-in

Një projekt i madh europian, lindur nga idealet e integruesve, u shkatërrua nga mosgatishmëria e pjesëmarrësve për t’i…

Radikalizmi islamik dhe qëndrimi i “Vetëvendosjes”

Reagimi i vonuar dhe gjithsesi ndryshe i Lëvizjes “Vetëvendosje” ndaj arrestimeve të fundit të elementëve…

Njëqind ditët e pritjes së Haradinajt

Për fillim: Një rekapitullim i ngërçit të krijimit të qeverisë së re. Pas 8 korrikut,…

Mbi anti-ekstremizmin

Për të parandaluar të rinjtë tanë – djem jo më shumë se me nga njëzet…

Përse kombet shkojnë në luftë?

Ka kaluar një shekull që nga fillimi i Luftës së Parë Botërore, që shumë njerëz…

EDITORIAL

Autoprovincializmi

Shumë gjëra të mëdha janë në vlim gurgullues dhe të fortë sot në botë. Vala…

TË PËRZGJEDHURA Të gjitha

Leksioni nga Rumania; ndëshkimi i krimeve të komunizmit nuk njeh kohë!

Leksioni nga Rumania; ndëshkimi i krimeve të komunizmit nuk njeh kohë!

Ish-komandanti i një kampi pune, ku 50 vjet më parë vdiqën 103 të burgosur politikë, është çuar përpara Drejtësisë rumune.…

KULTURE Të gjitha

Orkestra që këndon shqip në sheshet e qyteteve italiane, rikthehet në vendlindje

Orkestra që këndon shqip në sheshet e qyteteve italiane, rikthehet në vendlindje

Pas koncerteve të suksesshme nëpër qytete të ndryshme të Italisë, po bëjnë një turne në Ballkan. Orkestra e drejtuar nga fizarmonisti Bardh Jakova dha mbrëmë koncert në Shkodër…

GOSSIP

Kënga e shqiptares Bebe Rexha, hiti i javës në MTV

Kënga e shqiptares Bebe Rexha, hiti i javës në MTV

Bebe Rexha është shqitarja e radhës e cila po tenton të hyjë në tregun muzikor amerikan dhe më pas në…

Cara Delevingne nudo në promovimin e ri

Cara Delevingne nudo në promovimin e ri

Modelja e njohur, Cara Delevingne, është shfaqur nudo në kopertinën e cila promovon parfumin e ri të Tom Ford. 22…

Rock dhe horror, Lady Gaga frikëson Australinë

Rock dhe horror, Lady Gaga frikëson Australinë

Rock dhe horror, kjo ishte pamja e frikshme e Lady Gagës, e cila ka ndaluar në Australi në kuadër të…

Kim Kardashian është mbi të gjithë

Kim Kardashian është mbi të gjithë

Kim Kardashian ka treguar edhe një herë se ajo qëndron shumë lartë me paraqitjet e saj. Gjatë një organizimi në…

The Voice/ Largohen Eltoni dhe Aurela, zëvendësohen nga Elsa Lila dhe Genc Salihu

The Voice/ Largohen Eltoni dhe Aurela, zëvendësohen nga Elsa Lila dhe Genc Salihu

Aurela Gaçe kishte njoftuar më herët se ishte larguar nga roli i tranjeres në “The Voice of Albania”, pas një…

​Bleona laget me akull

​Bleona laget me akull

​Bleona Qerreti është përfshirë në fushatën e lagies me ujë me akull dhe ka sfiduar Anxhela Martinin.  Ajo ka kërcyer me bikini…

Nora Istrefi i jep fund beqarisë, martohet me Robertin

Nora Istrefi i jep fund beqarisë, martohet me Robertin

Këngëtarja seksi nga Kosova, Nora Istrefi, ka vendosur ti jap fund beqarisë duke u martuar me të fejuarin e saj,…

Nicki Minaj publikon videon e nxehtë (Video)

Nicki Minaj publikon videon e nxehtë (Video)

Nicki Minaj ka më pak se 24 orë që ka publikuar këngën e saj të re të quajtur “Anaconda”. Gjithsesi,…

David Beckham tregon muskujt në Malibu

David Beckham tregon muskujt në Malibu

Futbollisti i njohur, David Beckham, është fotografuar gjatë kohës që po kalonte pushimet e tij në plazhin e Malibusë. 39…

Kush e ka goditur Zac Efron ?

Kush e ka goditur Zac Efron ?

Zac Efron është fotografuar me shenja dhune në fytyrën e tij. Por në fakt nuk kemi të bëjmë me nje…

Itali, ministrja e Arsimit fotografohet topless në plazh

Itali, ministrja e Arsimit fotografohet topless në plazh

Ministrja italiane e Arsimit, Stefania Giannini, është fotografuar topless gjatë kohës që po shijonte rrezet e diellit. Është revista “Chi”…

Halle Berry rikthehet seksi

Halle Berry rikthehet seksi

Aktorja e njohur amerikane, Halle Berry, është shfaqur sërish në revistat amerikane pas disa kohësh mungesë. 48 vjeçarja ka hedhur…

“ALS Ice Bucket Challenge” përhapet edhe në Shqipëri, Flori sfidon Ramën

ALS Ice Bucket Challenge është trendi më i ri që është përhapur me shpejtësi në mbarë botën. Aktorë, këngëtarë, sportistë,…

Ja kush janë modelet seksi më të paguara

Ja kush janë modelet seksi më të paguara

Profesioni i modelingut pëveç se është i bukur është edhe mjaft i paguar. Revista e njohur Forbes ka publikuar listën e…

SOT NË GAZETË Të gjitha

Skandali i Sarandës/ Bregu-KLD: Inspektoni vendimet për dhunë gjinore dhe pedofili

Skandali i Sarandës/ Bregu-KLD: Inspektoni vendimet për dhunë gjinore dhe pedofili

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, i ka dërguar një letër KLD-së si reagim ndaj skandalit të Sarandës. Bregu kërkon…

PD takim me nënkryetarin e Bundestagut, flitet për rolin e opozitës në Kuvend 

PD takim me nënkryetarin e Bundestagut, flitet për rolin e opozitës në Kuvend 

TIRANË Paraditen e djeshme një përfaqësi e PD-së zhvilloi në ambientet e Kuvendit një takim me parlamentarët japonezë, duke përcjellë…

30 vjet pas vizitës së Straus, Rama: Gjermanët do bien në sevda me Shqipërinë 

30 vjet pas vizitës së Straus, Rama: Gjermanët do bien në sevda me Shqipërinë 

TIRANË Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti dje në Tiranë zv.presidentin e Bundestagut gjerman, z. Johannes Singhammer, me rastin e…