Serialet turke, më të ndjekura në Shqipëri vitet e fundit

Gjatë vitit 2011-2012 serialet turke në Shqipëri kanë qenë ndër më të ndjekurit. Si fillim ishte historia e Gymyshit dhe Mehmetit ajo që mbërtheu para ekranit shumë teleshikues, e më vonë Ezeli, seriali që theu çdo rekord audience. Kudo flitej për të nga të gjitha shtresat. Madje aktorët që interpretojnë Mehmetin dhe Ezelin, mund të themi se u bënë të preferuarit e fermave shqiptare. A do ndodhë kështu edhe me Nikun kur seriali të nisë të transmetohet në Turqi? Urojmë që po.

 

Për të komentuar rregjistrohuni këtu ose logoni me e-mail e Facebook. Për më shumë informacion lexoni

7 Responses to "Serialet turke, më të ndjekura në Shqipëri vitet e fundit"

 1. hari  24/08/2012 at 1:18 pm

  po kjo eshte dhe fatkeqesia ne shqiperi sepse ndjekin serialet turke,i ndjekin se jane te pa pune dhe nuk kane se cfare te bejne ,e keqja me e madhe jane idete qe jemen ne kete serial dhe kopjimi i menyres tyrke te te jetuarit gje qe ndikon jashtezakonisht ne sens negativ,asnje gje te mire nuk mund te mesojme ne sot nga serialet turke ku niveli eshte shume i ulet,stacionet televizive duhet ti ndalojne urgjentisht ato,me to cdo gje shkon ne 0 ,ne e pame se ku na la turqia te fundit ne europe dhe prape ashtu do te mbetemi po te meremi me ta,stacionet televizive duhet te marin programe ngaeuropa pjese e te ciles ne kerkojme te behemi.

 2. bledi  25/08/2012 at 11:23 am

  Hahahahaha.. Para 2 vitesh shqiptaret u mpin nga telenovelat spanjolle apo braziliane.. Mire qe sna kan pushtuar ato se do ishte bere nami edhe pse te telenovelat latine tradhetia ishte legjitime aq sa burrat apo femrat ne kto seriale jetojin me nderjegjie te lumtur.

  Une them meqe Turku na pushtoi e na la kaq injorant ( cuditerisht perher fajin e kane te tjeret per ne ) te jepen cdo dite nga ora 20:00 deri ne 08:00 filma erotik e pornografik meqe jemi me afer perendimit kshu.

  Je dakort kshu HARI !!!

 3. ilir  25/08/2012 at 3:48 pm

  si ka mundesi qe nje popull i tere adiktohet me telenovela te mesjetes? cfar roli pozitiv kane kto lloj telenovelash.Skenare jete turqish qe vetem ne turqi dhe boten e ish pushtuar nga turqit.prapambetje,papunesi,katundarizem
  ndalni ato telenovela se i moret ne qafe njerezit, kujtojne qe asht jeta telenovele.doni edhe me u fut ne europe kur 70% e popullsise shohin telenovela turke dite e nate! andrra grashe me EZELIN.marrezi e papame

 4. hari  29/08/2012 at 1:39 pm

  Bledi fatkeqesisht anollogjine e bere ti keto qe thashe une jane me se te verteta ,une nuk thashe qe te jepen filma pornografike ,keto filma nuk jane baza e televizioneve perendimore,ketu qendron dhe e keja jone sepse ne shikojme drama turke me pabesi me helmime me prapaskena njesoj si 100 vjet me pare,turqerizmat nuk jane per shqiperine ,ajo ka mare me shume sec duhet nga ato,ne na duhet te ecim drejt vendeve te zhvilluara,sado te ece turqia mbetet turqi sepse ashtu eshte gatuar asaj pjese te globit i takon nuk ka asnje gje te perbashket me europen dhe nuk ka per tu futur ne europe sepse ajo eshte azi.

 5. PEACE  31/08/2012 at 12:31 pm

  Shume gabim Hari! Ty dhe talebaneve te tjere te krishtere u ka pjerdhur trute Vatikani dhe pedofilet e tij me xhybe te zeza, aq sa kujtoni se qendra e Botes eshte Europa – ky kontinent egoist, materialist, vrases e i destinuar te perendoje!
  Nje turk po te lexonte keto idiotesite e tua, do te qeshte, se realiteti sot eshte i tille qe eshte Europa ajo qe ka nevoje per Turqine dhe jo Turqia per Europen! Jo me kot ka plot tre vjet qe nga ana e Turqise nuk behet me asnje afrim drejt Europes, bile perkundrazi, politikanet turq sot nuk e kane me ne axhende hyrjen ne Be.
  Turqia eshte e mrekullueshme ne çdo aspekt, ne kulture, ne art, ne filozofi, shkence e natyre – si toka e ndermjetme mes Azise dhe Perendimit. Ndaj shko njehere atje dhe pastaj llap kunder Turqise! Dogmaxhinjte si ty jane njerezit me injorante te kesaj Bote, se flasin me te degjuar, pa provuar kurregje!
  T’i heqesh Turqine Botes eshte si t’i heqesh nje organ te rendesishem trupit te njeriut – vetem budallenjte shprehen si ti!
  PEACE!

 6. Emigranti  31/08/2012 at 11:52 pm

  Z Peace me vjen keq qe i njef kristjanet nga rrobat e zeza te ndonje prifti apo nga nje prifte pedeofil keto te keqia qe shikoni ne Europe jane pune e pa mbarur e nje kristjani ne kete vend Europa nuk eshte qendra kristjane por eshte nje continent ku te krishteret kane punuar shumedhe punojne akoma per tu pastruar nga ato qe duken keq dhe per ju .Qendra e kristjaneve eshte dashuria.dhimbja.meshira eshte vete KRISHTI Te tjerat qe rrjedhin nga kjo pune e mundishme quhet Qyteterim Perpiqu qe ne Europe te fokusosh punen e kristjanvedhe do te shikosh sa shume pune kemi pa bere ne vendin tone

 7. PEACE  03/09/2012 at 12:18 pm

  Vete te qenit te krishtere eshte qesharake per faktin se perkufizimin “i krishtere”, e meriton vetem kush ndjek rrugen e Krishtit! Pa me thuaj kush nga ju po e ndjek sot? Mbase nene Tereza dhe disa elemente qe mund te numerohen me gishtat e nje dore te vetme. Ndaj te quajturit i krishtere eshte qesharak dhe i pakuptimte! Ashtu siç eshte qesharak ai qe quhet “Mohamedian”, “Budist” etj.
  Jemi te gjithe njelloj ta bardhe, te zinj, te verdhe, te kuq e te gjelber(krijesa aliene), jo krijesa te Zotit me kembe mbi dhe (siç thone librat e piste fetare), por Zoti vete i ndare ne miliona, miliarda, triliarda pjese. Boll me me dogmat fetare, shkelmoni fene qe te gjeni Zotin!

You must be logged in to post a comment Login