Gjashtë ish-të përndjekur hyjnë në grevë urie

Ishte paralajmëruar që greva e urisë së ish-të përndjekurve politikë të niste të martën, por një grup prej 6 vetësh kanë vendosur të mos presin më gjatë. Skënder Tufa tha mbrëmë për mediat se ka nisur grevën e urisë, së bashku me pesë ish-të përndjekur të tjerë. Ata kanë ngritur një çadër në rrugën ‘Komuna e Parisit’, ndërsa Tufa shtoi se mes tyre ndodhen edhe personat që goditën me miell makinën e kryeministrit Berisha. Ish-të burgosurit, protagonistë të një sërë incidentesh gjatë muajve të fundit, e kanë vendosur çadrën e grevës në një ambient publik të rrugës, duke bërë kështu apel për lënien e tyre në harresë nga qeveria. Gjatë ditës së djeshme, njëra prej shoqatave ku bën pjesë Skënder Tufa deklaroi se të martën do të nisin grevën e urisë, për shkak të premtimeve të pa mbajtura nga politika në adresë të kësaj shtrese. Përmes një njoftimi për shtyp, ata thanë se po trajtohen njësoj si në diktaturë.

Për të komentuar rregjistrohuni këtu ose logoni me e-mail e Facebook. Për më shumë informacion lexoni

One Response to "Gjashtë ish-të përndjekur hyjnë në grevë urie"

  1. drini  24/09/2012 at 6:24 am

    Bravo Sigurimi, i ka prap ne dore hafijet e veta. I fut i nxjerr sa her i duhet shefit te Sigurimit shokut Ruci ca kurt kola neper greva.
    Edhe per hedhje mielli i perdor e sic duket ndonje nga keta do ta perdorin dhe si Jaho Mulosman.

You must be logged in to post a comment Login