Gazeta Mapo

Gazeta Mapo

<iframe width=”525″ height=”392″ src=”//e.issuu.com/embed.html#4201325/1304319″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Balotelli i jep një shans të dytë ish-të dashurës

Balotelli i jep një shans të dytë ish-të dashurës

Mario Balotelli mesa duket është njeri shumë zemërmirë. Kështu, ai vendosi që t’i japë një shans të dytë ish-të dashurës së tij, Rafaela Fico.Super Mario njoftoi adhuruesit e tij se do të rilidhet me modelen e njohur. U bë një periudhë e madhe kohore që ata u ndanë, që kur Rafaela i tha që është […]

Trasportonin lëndë narkotike Elbasan-Tiranë, pranga dy personave

Policia e kryeqytetit ka shkatëruar një bandë trafikantësh të lëndëve narkotike dhe ka vënë në pranga dy persona.  Aidi Dylberi, 24 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, dhe Edmond Islamaj, 28 vjec, lindur dhe banues në Elbasan janë arrestuar mëngjesin e sotëm, pas një operacioni Policor të quajtur “Parkingu”, dhe falë një pune të mirëfilltë […]

Flini pak gjumë? Atëherë do të shtoni në peshë

Flini pak gjumë? Atëherë do të shtoni në peshë

Tashmë diçka e tillë është konfirmuar nga shumë studime, ku i fundit është drejtuar nga hulumtues të Uppsala University, në Zvicër dhe i publikuar në American Journal of Clinical Nutrition. Studimi pohon se orët e pakta të gjumit çojnë në rritjen e sensit të urisë, kjo pasi metabolizmi ngadalësohet gjithashtu dhe konsumimi i kalorive. Studimi është kryer […]

Kakavijë, sekuestrohen vepra arti të vjedhura

Një numër i madh veprash arti, që sipas policisë janë të vjedhura u sekuestruan sot në pikën kufitare të Kakavijës, teksa një shtetas nga Tirana tentonte t’i transportonte ato ilegalisht jashtë vendit.  Veprat e artit  ishin fshehur në një çantë .Sipas policisë mes veprave të artit kishte kryqe, piktura dhe ikonostase, ndërsa dyshohet se këto […]

Topalli thirrje opozitës, votoni ligjet e mbetura

Topalli thirrje opozitës, votoni ligjet e mbetura

Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli i ka bër sërisht thirrje opozitës të votojë tre ligjet e mbetura ndryshimet në rregulloren parlamentare, pr/ligjin “Për Gjykatën e Lartë” dhe atë “Për nëpunësin civil”, ndërsa pritet vizita në Tiranë e Komisionerit për Zgjerimin në BE, Stefan Fyle.  Tre ligjet e kërkuara nga Komisioni Europian për marrjen e statusit […]

Problimi i toponimeve, Panariti takon ambasadorin grek

Problimi i toponimeve, Panariti takon ambasadorin grek

Ministri i jashtëm Edmond Panariti ka zhvilloi sot një takim me ambasadorin grek në Tiranë Leonidas C. Rokanas  ku u diskutua problem i toponimeve në pasaportat e femijëve shqiptarë të lindur në Greqi. Panariti theksoi nevojën që çështja e toponimeve të zgjidhet sa më shpejt. Sipas Panaritit qeveria Shqiptare ka paraqitur tashmë një propozim për zgjidhjen […]

1 2 3 115